Pomoc dla osób przybywających z Ukrainy na teren Gminy Nowy Targ
W związku z coraz większym napływem uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy od dnia 14.03.2022 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Targu będą zbierane produkty i środki, które będą przekazywane osobom, które znalazły schronienie w obiektach i domach prywatnych na terenie Gminy.
Poniżej przedstawiamy najpotrzebniejszych rzeczy (głównych potrzeb)
Bardzo prosimy o dostarczanie tylko rzeczy znajdujących się na liście.
Środki higieny i czystości:
- Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło
- Kremy, balsamy
- Dezodoranty
- Pasta do zębów
- Szczoteczki do zębów
- Szczotki do włosów, grzebienie
- Bielizna damska, męska, dziecięca
- Podpaski
- Pampersy
- Papier toaletowy i ręczniki papierowe
- Ręczniki (w tym z mikrofibry)
- Worki na śmieci
|
Żywność:
- Woda
- Żywność do szybkiego przygotowania (instant)
- Batony (w tym energetyczne), słodycze dla dzieci
Inne:
- Suszarki do prania
- Puzzle, gry planszowe, bloki, kolorowanki, kredki, pisaki, zabawki
Zobacz również
Dnia 28 maja 2025 roku w Łopusznej, odbyła się wyjątkowa konferencja poświęcona problemowi przemocy – zarówno w rodzinie, jak i w środowisku szkolnym oraz rówieśniczym. Gościem specjalnym wydarzenia była sędzia Anna Maria Wesołowska, znana ze swojego wieloletniego zaangażowania w edukację prawną dzieci, młodzieży i dorosłych.
Uchwała nr XIV/165/2025 Rady Gminy Nowy Targ z dnia 28 maja 2025 roku w sprawie przyjęcia Regulaminu Programu "Wsparcie osób najuboższych na wymianę pieców pozaklasowych na terenie Gminy Nowy Targ"
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów – II termin” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy
z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.